סוגי טיפולים

אצלי בצל הפקאן תוכלו לבחור וליהנות ממגוון רחב של טיפולים ועיסויים בהם הוסמכתי ואותם אני מבצע, ולאחרונה אף הוכרתי כמורה מוסמך לעיסוי.
טיפולי העיסוי המתבצעים על ידי הם טיפולי עיסוי במגע.
ברוב הטיפולים אני נעזר בשמני עיסוי, כל השמנים שבהם אני משתמש הם שמני עיסוי טהורים שאינם מעוררים כל תגובה אלרגנית. ניתן לבחור בין כמה סוגים של שמני עיסוי ולכן (כך ש) תמיד תוכלו לקבל עיסוי ללא חשש.
עיסויי גוף מתבצעים כאשר אתם שוכבים על מיטת טיפולים מכוסים בסדין לבן, ובטיפול נחשף בכל פעם רק האיבר המטופל.
מוזיקה מרגיעה נשמעת ברקע ואתם יכולים לשקוע לעולם של חוויית מגע, טיפול והנאה.
ישנם עיסויים רכים ומפנקים וישנם עיסויים עמוקים וממוקדי בעייה!
כל עיסוי הוא חוויה, בין עם זה עיסוי טיפולי הבא לטפל ולהקל על בעיה או כאב או עיסוי מרגיע ומפנק.
כל הטיפולים תוך שמירה קפדנית על נוחיותו וצניעותו של המטופל.


דיקור פונקציונלי אינטגרטיבי

 

שיטת הדיקור הפונקציונלי משלבת בן טכניקת הדיקור המערבית (Dry Needling) לבין טכניקות מיופשיאליות אחרות וכן אלמנטים מרידייאנים סיניים.

כמו בטכניקת Trigger Point Therapy גם כאן אני מזהה את מקור הבעיה/כאב/מגבלת התנועה אך באמצעות שימוש במחטים (סיניות) אני יכול להגיע פנימה לתוך נקודות הטריגר של השריר התפוס, לשחרר אותו ובכך לזרז את ההחלמה ושחרור השריר התפוס.

בחלק מהמקרים אני משתמש בטכניקות דיקור סיני על מנת להשפיע על האזור הכואב ולהקל על הכאב.

הדיקור משולב ביחד עם עיסוי בטכניקות שונות על מנת להגיע לתוצאה מרבית בזמן הקצר ביותר.

עיסוי לומי לומי

טכניקת עיסוי שמקורה בהוואי. עיסוי קצבי וזורם (בהשפעת גלי האוקיאנוס). העיסוי מתבצע בתנועות ארוכות נמרצות וקצביות, חלקן בעזרת אמות הידיים, והמטופל מרגיש מעין נדנוד נעים של הגלים. 
מטרת הטיפול היא הזרמת אנרגיה ממרכז הגוף לגפיים ודם מהגפיים ללב. 
הטיפול מתבצע כשהמטופל עירום לחלוטין ומכוסה בסדין. 
המטפל חושף את גוף המטופל במידת הצורך על מנת לאפשר תנועות ארוכות ועבודה על שני איברים במקביל. 
זהו עיסוי ממריץ ומעניק אנרגיה וחיות. 

עיסוי אירוודי

אירו-וודה בסנסקריט = ידע החיים.  זו שיטת רפואה הוליסטית ושלמה. בתוך התורה נכללות גם מספר טכניקות עיסוי שונות המיועדות למטרות שונות.
הטכניקה אותה אני מבצע נקראת שרי מרמה מסאז'.
מרמות הן הצמתים המחברות את הגוף, ההכרה ותודעה והן נקודות גירוי של הצ'ארקות, הקונדליני ואנרגיית המין, דרכם זורמת האינטליגנציה האוניברסאלית בגוף.
עבודה אנרגטית זו הועברה מדור לדור במשפחות המרפאים האירוודים והיוגים בהודו במשך אלפי שנים. טכניקה זו פותחה על ידי סוורופ ורמה ואבותיו, והיא מיוחדת ושונה מכל עיסוי הקיים בהודו.
"שרי מרמה מסאז'" היא טכניקה נפלאה לעבוד על המרמות, להמריץ ולפתוח אותן במטרה לאזן את הפראנה והנאדיס, להמריץ את הקונדליני ולאזן את הצ'אקרות.
"שרי מרמה מסאז'" עוזר לניקוי רעלים ורדיקלים חופשיים מהגוף, מעלה תחושת חיות עמוקה ושלום פנימי. עוזר להפחתת מתח רגשי, גופני ומנטאלי. מחזק את מערכת העצבים, השרירים והגידים. משחרר חסימות אנרגטיות, טראומה מינית ומאפשר אינטגרציה בין גוף, הכרה ותודעה.
הטיפול מתבצע בעירום מלא. 

עיסוי שוודי קלאסי

העיסוי הפופולארי ביותר הוא כנראה העיסוי השוודי. זהו עיסוי בסיסי הוליסטי (המטפל בכל הגוף) המתאים לכולם. אין בו לחיצות חזקות או תנועות עמוקות ולכן הוא משרה אווירה נעימה ונינוחה על המטופלים. 
העיסוי משמש בעיקר להגברת זרימת מערכת הדם והלימפה ולכן משחרר גודש בשרירים וברקמות. העיסוי מתבצע בתנועות רכות וארוכות מהקצוות לכיוון מרכז הגוף. העיסוי משלב מגוון טכניקות מגע, מתבצע בעזרת שמנים ומשמש בעיקר וקודם כל להרגעת הגוף והנפש.
כל מטפל משלב במהלך הטיפול בעיסוי השוודי תנועות וטכניקות נוספות ולכן נראה כי העיסוי שונה ממטפל למטפל ואף אצל אותו מטפל ניתן לראות שוני בטיפולים. 

עיסוי באבנים חמות

טכניקת עיסוי שפותחה על ידי האינדיאנים בצפון אמריקה לפני כ-4,000 שנה.
האבנים אוגרות את חום בתוכן ולכן העיסוי עמוק, מרגיע ומפנק.
העיסוי מתבצע על ידי הנחת אבנים חמות לאורך הגוף, החום מהאבנים משחרר את השרירים, מאפשר זרימת דם מואצת אל השריר וניקוי השריר מרעלים.
לאחר החימום, מתבצע עיסוי עדין ונעים המרפה את השריר, הגוף והנפש.
כדאי לקחת בחשבון כי עיסוי באבנים חמות אורך זמן רב יותר מעיסוי שוודי משולב ודורש הכנת האבנים וחימומן מראש.

עיסוי מקלות במבוק

טכניקת עיסוי המשלבת גם מקלות במבוק בתהליך העיסוי.
במהלך העיסוי משתמש המטפל במקלות על מנת להפעיל לחץ על השרירים, לחץ אחיד ומדוד, "לרדד" את השריר (להשתמש במקל כמערוך), ללחוץ על נקודות שונות ("טריגר פוינט") על מנת לשחרר שרירים תפוסים, ולהגיע למקומות שבהם קשה יותר לעסות באמצעות הידיים (צוואר ומותניים) תוך שימוש במקל כבמנוף.
המקלות, בגדלים ובעוביים שונים מותאמים לאזורי הגוף השונים ומאפשרים למטפל לכסות שטח גדול יותר משטח כף היד. בכך מושגת יותר אפקטיביות בטיפול.

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי טיפולי, העובד על השריר עצמו והרקמות העמוקות של הגוף. העיסוי הוא עיסוי טיפולי המתמקד בבעיה ספציפית ועוזר לגוף להשתחרר ממנה (בעיקר שרירים תפוסים ומכווצים).
העיסוי אינו עיסוי בכל הגוף אלא מתמקד באזור הבעיה ובאזורים הקשורים מוקרנים ממנה. בעיסוי עמוק משתמשים בטכניקות מגע שונות כדי לאתר את המתח הקיים בשכבות השריר השונות ולשחרר אותו.
העיסוי מומלץ כחלק מסדרת טיפולים אך גם טיפול בודד יעיל להקלה בתסמין או בבעיה הנקודתית.  

Trigger Point Therapy

שיטת טריגר פוינט תראפי מתבססת על מחקרים רפואיים מדעיים שנערכו במשך עשרות שנים על ידי שני רופאים בארה"ב ד"ר ג'אנט טרוול וד"ר דייויד סימונס, בנושא אבחון נקודות מעוררות כאב ( נמ"כ) trigger points וכאבים מוקרנים. גישה טיפולית זו מאפשרת הערכה, טיפול ומניעה של פציעות וכאבים ומיועדת לאפשר טיפול בכל הגילאים ולא משנה באיזו פעילות עוסק המטופל. טריגר פוינט תראפי Trigger Point Therapy נמצאה כגישה מדעית יעילה מאוד לסיוע בטיפול בכאבים הנובעים מאברי מערכת התנועה: שרירים, גידים, רצועות, רקמות חיבור- פאשיה ועצבים. באמצעות הטיפול בגישת הטריגר פויינט תראפי אנו מסייעים לגוף המטופל להגיע למצב של איזון מערכתי על ידי טיפול ממקוד בכשלים של המערכת והעצבית.
במהלך הטיפול יבצע המטפל אבחון תנועתי מקיף לאיתור כשלים תנועתיים ומוקדי כאב, עיסוי/לחיצות ממוקדות בנקודות מעוררות כאב בשרירים הנקראות Trigger Points . הטיפול יחסית קצר ובעל יעילות גבוהה לשיפור מצבו של המטופל, מאפשר שיפור בפעילות השרירים, הפאשיה והגידים ע"י התערבות מכנית בנקודות הצומת של עצב/שריר.
תוצאות מהירות הן דבר אשר מעודד מאוד את המטופל אשר סובל לעיתים מכאבים והגבלות תנועה כרוניים.

עיסוי נשים הרות

כחלק מלימודי הוסמכתי גם בטיפול בנשים הרות.
עיסוי נשים הרות יכול להיות עיסוי שוודי קלאסי או עיסוי רקמות עמוק המבוצע על ידי מטפלים שהוסמכו לטפל בנשים הרות.
השפעת ההיריון על גוף ונפש האישה (שינויים הורמונאליים, שינויי מבנה גוף ומשקל, לחצים פסיכולוגיים, הצטברויות נוזלים) מורגשות ולעיתים כואבות ומעיקות.
העיסוי עוזר להפיג מתחים, לשחרר שרירים כואבים, להרגיע, למנוע סימני מתיחה ולתת שעה קלה של מנוחה ורוגע.
הטיפול בנשים הרות מתבצע החל מהטרימסטר השני להריון, תוך הקפדה מלאה על נוחות המטופלת ושימת דגש על אזורים רגישים בזמן ההיריון ועל אזורים העלולים להשפיע על מהלך ההיריון.

פילינג גוף

פילינג גוף – טיפול ספא קלאסי המפנק את גופכן. עיסוי בגרגירי מלח ים המסיר תאי עור מתים ונותן לעור שלכם מראה צעיר וחדש. הטיפול מתבצע מכף רגל ועד ראש, משלב עיסוי בשמן וגרגירי מלח ים. המלח מגרד את שכבת העור העליונה מחטא אותה, מנקה את נקבוביות העור ומחדש את שכבת העור העליונה. התוצאה - עור רך ונעים כמו "טוסיק של תינוק". עיסוי פילינג גוף מומלץ לבצע כהמשך לעיסוי גוף אך יכול בהחלט להוות טיפול בפני עצמו.