מאמרים ובלוגים

כיצד לתכנן מסיבת רווקות מוצלחת?

 

סוף סוף היא מתחתנת. מצאה את המאושר. ועכשיו זה הזמן לחגוג (אולי בפעם האחרונה) ערב בנות אמיתי, ערב רק שלכן, בלי בני זוג – רק בנות. מסיבת רווקות. אז אני רוצה להעניק לכן מספר טיפים לתכנון ערב נשים מהנה ומוצלח.
נכון, לא הוזמנתי מעולם לערב נשים או למסיבת רווקות אבל אירחתי מספר מסיבות שכאלה אצלי בספא הפרטי צל הפקאן בבית יהושע ומכאן התובנות.
דבר ראשון יש לבחור את מי להזמין. לכלה יש המון חברות מכל מיני מקומות (צבא, לימודים, עבודה). הכרות מוקדמת בין הבנות תיצור זרימה טובה יותר של מסיבת הרווקות. מספר המשתתפות ישפיע על מיקום המסיבה, כמות הכיבוד הנדרש וסוג ההפעלות שתתכננו וישפיעו כמובן על התקציב הנדרש.
בחירת מקום האירוע. המקום צריך להתאים בראש ובראשונה לטעמה של הכלה ולהיות כזה שיבטיח פרטיות ואינטימיות. כמו כן הוא צריך להתאים למספר המשתתפות המתוכנן, לאופי מסיבת הרווקות, ולמקום המגורים של המשתתפות. רצוי לבחור מקום נגיש ונוח לכולן. לברר על מקומות חנייה בסביבה ו/או תחבורה ציבורית המגיעה למקום. נושא הכשרות תלוי מאוד במשתתפות ויש כמובן לברר מראש על מנת שלכולן יהיה נוח וטעים.
תאריך יום ושעה. ברור לחלוטין שיש לבחור מועד המתאים לכל המשתתפות (דבר שהוא בדרך כלל כמעט משימה בלתי אפשרית) אך יש לקחת בחשבון כי המסיבה עשויה להימשך אל תוך הלילה ולכן כדאי להכיר את המשתתפות לדעת אם הן לא מוגבלות בזמן (ילדים בבית למשל, או צורך לקום למחרת לעבודה/ללימודים). יכול להיות שהכי מתאים יהיה לתכנן מסיבת רווקות ביום חמישי בערב או בסופ"ש (שוב במידה ולא מפריע לשומרות מסורת).
מה דעתכן להיות מקוריות ולחשוב על מסיבת רווקות בבוקר, במהלך היום?
האמת היא שהכיבוד אינו כל כך חשוב. הרי לא נפגשים כדי לאכול אלא כדי לשמח ולשמוח עם הכלה. מניסיוני, ניתן להסתפק בכיבוד קל, חטיפים, עוגות, פשטידות צלחת ירקות וכו'. כמובן שאפשר "להתפרע" עם ארוחת סושי או אוכל מוזמן ממסעדה. הכיבוד תלוי שוב בחוגגות (מספר, כשרות, טעמים אישיים, צמחוניות וכו') ולכן חשוב להכיר את כל המשתתפות.
אלכוהול הוא מרכיב חשוב ברוב האירועים. כתוב כבר בתנ"ך "יין ישמח לבב אנוש". שמפניה, בירות, יין – הכל לפי בחירתכן אבל זכרו אחרי המסיבה צריך לנהוג הביתה ואם שותים, אז לא נוהגים ולכן חשוב להיערך לכך מראש (נהג תורן, תחבורה ציבורית או פשוט לא להפריז). כדאי לארגן אטרקציות והפעלות למסיבה ולא להתמקד רק בכיבוד. אפשר לבחור משחקי חברה על מנת להכיר או להביך את הכלה, לבחור מפעילים ( סקסולוגית, נומרולוגית, רקדנית בטן, אולי אפילו חשפן) שיופיעו ויעשו שמח לכולן. קישוטים שונים (בלונים, קשים לשתיה או כתר לראש בצורה של "אתן יודעות מה") עוזרים גם כן ליצור אווירה עליזה במסיבת הרווקות שלכן.
כמה זה עולה? זו בדרך כלל השאלה הגדולה. הכסף הוא הגורם המאפשר את קיום ה"ערב בנות". רצוי להגדיר מראש את מסגרת התקציב על מנת שלא תהיו מופתעות בסוף הערב, להחליט כמה משלמת כל אחת. מן הסתם צריך גם לשלם את חלקה של הכלה (לא לשכוח), ומה מביאה כל אחת (לפעמים זול יותר לרכוש את הכל במרוכז או להזמין מבעל המקום – נכון שהבאת עוגה או פשטידה מוזיל את התשלום לספק הכיבוד אבל גם זה עולה בעצם כסף, זמן הכנה ובלבול מוח).
לסיכום, תכנון מוקדם יעזור להוציא לפועל מסיבת רווקות מוצלחת שתשאיר לכולן טעם של עוד. כדאי להתייעץ עם בעל המקום על מנת שלא יופתע בעצמו, לקבל ממנו הצעות ורעיונות שלא חשבתן עליהם (הוא כבר עשה כמה מסיבות שכאלה) ולסכם הכל מראש.
המון מזל טוב.